BİLGİSAYAR KARTI HURDASI

Bilgisayar kartı hurdası bilgisayarın çalışmasını sağlayan parçaların genel adıdır. İstanbul hurdacı esnafları arasından bilgisayar kartı hurdası alımı yapan çok az firma var. Bunun yegâne sebebi hurda bilgisayar kartlarının kendi içinde çokça sınıflanıyor olması. Bilgisayar kartı hurdası fiyatları bakımından İstanbul hurdacı esnaflarını yanıltıyor. Özellikle yeni nesil ana kart hurdaları eski nesil anakart hurdasına nazaran daha düşük ekonomik değere sahip olmasıdır. Yeni nesil anakart hurdalarında daha düşük ekonomik değere sahip elementler kullanılmış olup ana kart hurdası fiyatları bakımından kestirilmeyecek kadar benzerliklere sahip olması İstanbul hurdacı esnaflarını bilgisayar kartı hurdası alımından uzaklaştırıyor. Eski nesil ana kart hurdalarının yüksek kart hurdası olarak değerlendirilmesin sebepleri ise içinde bulunan altın, gümüş ve paladyum miktarının yüksek olmasıdır. Hurda anakartlardan bir sonraki hurda değeri yüksek hurdalar kartları şöyle sıralayabiliriz. Anakart hurdaları, ram hurdaları, işlemci hurdaları ve eklenti hurdaları. Bunları takip eden bilgisayar kart hurdası olarak değerlendirdiğimiz bir sonraki hurda türleri ise, harddisk sürücü hurdası ve cdrom hurdası gibi kısmen içinde kart barındıran demir hurdası ve alüminyum hurdasıyla gelen hurdalardır.

hurda kart bilgisayar kartı hurdası
hurda kart bilgisayar kartı hurdası

Ram hurdaları anakart hurdaları gibi yüksek değere sahip olan hurda çeşitlerinden olup, işlemci hurdasına nazaran yüksek kart hurdası olarak değer gören malzemedir. Ram hurdası teknolojik yapısının gelişmişliği doğrultusunda değeri yükselen bilgisayar kartı hurdasındandır. İşlemci kart hurdası da teknolojik bakımdan ve işlemci hurdanın eskiliği bakımdan fiyatlandırılan kart hurdalarındandır.

Bilgisayar kartı hurdası kendi arasında birden çok dala ayrılıyor demiştik. Anakart hurdası olarak yüksek değerlere sahip olan işlemci hurdası ve ram hurdalarının yanı sıra neredeye aynı ekonomik değere sahip olan eklenti kart hurdaları da vardır. Bunlar, ekran kartı hurdaları, ses kartı hurdaları Ethernet kartı hurdaları gibi hurda kartlar da eklenti kartı hurdası olarak sınıflandırılır.

İstanbul’da anakart hurdası alan hurdacıların bir sonraki adresi Uzman hurdadır. Yüksek ve güncel hurda bilgisayar kartı alan hurdacı firmamız kart hurdasını yerinden alan tek İstanbul hurdacı firmasıdır. Anakart hurdaları, işlemci hurdaları, ram hurdaları, eklenti kart hurdaları, harddisk hurdası, cdrom hurdası, laptop hurdası, cep telefonu hurdası gibi elektronik hurdalar barındıran hurda çeşitlerinde yüksek fiyat garantisi ve anında nakit para garantisi sunuyoruz. Hurda anakart hakkında bilgi almak için 05345755414 hurdacı numaramızı arayabilirsiniz.

BİLGİSAYAR KARTI HURDASI” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Teklif Alın